تداوم مسير بي‌راهه

دولت آرژانتين تحت فشار لابي‌هاي صهيونيستي قصد دارد تا با كسب تأييد شوراي حكام پليس بين‌الملل در ماه نوامبر(آبان ماه جاري) فشار خود را  بر روي جمهوري اسلامي ايران افزايش دهد
تا به نوعي در پرونده انفجار آميا اتهامات نادرست گذشته را كه سال‌هاست تلاش مي‌كند به ايران منتسب كند، تحقق بخشيده و رسوايي‌هاي پديدآمده در پي انعكاس نادرست واقعيات را از چهره خود بزدايد؛ هرچند به روشني مشخص است كه كشورهاي عضو شوراي اينترپل، به روشني پيام مثبت ايران و پاسخ‌هاي پارازيت گونه دولت آرژانتين را در گذشته و حال ديده‌ و به سادگي درمورد آنچه حقيقت دارد، تصميم خواهند گرفت.

انفجار انجمن آميا در ۱۸ ژوئيه 1994(27تير 1373)، 2 مركز انجمن يهوديان آرژانتين (دايا) و مركز فرهنگي اسرائيل در آرژانتين موسوم به آميا (AMIA) يا (Asociacion Mutual Israelita Argentina) در بوئنوس آيرس منفجر شدند. اين حوادث، ۸۵ كشته و حدود ۲۵۰ نفر زخمي برجاي گذاشت. گزارش‌ها  حاكي از اين بود كه اين انفجار در اثر برخورد يك دستگاه اتومبيل بمب گذاري شده و در يك عمليات انتحاري، صورت گرفته است.

141205-argantina.jpg

با فشار يهوديان، سيل اتهامات روانه ايران شد و تهران از سوي دولت آرژانتين مسئول اين رويداد شناخته شد. يكي از گروه‌هايي كه در روند سمت دادن سخن پراكني‌ها عليه ايران بيشترين نقش را داشت، انجمن يهوديان آرژانتين (دايا) بود.

به‌رغم وجود شواهد متقن مبني بر انفجار ساختمان از داخل و رد فرضيه انتحاري بودن عمليات، مجموعه تحولات بعدي شامل روند قضائي پرونده، تحقيقات به عمل آمده، اتهامات وارده و شهادت‌ها، اعترافات و... نشان داد كه توطئه‌اي از پيش طراحي با هدايت و اجراي صهيونيسم جهاني و عوامل آرژانتيني آن وجود داشته كه از جمله اهداف اصلي آن، بدنام ساختن چهره جمهوري اسلامي ايران و تروريست جلوه دادن مقامات كشورمان و حزب‌الله لبنان نزد افكار عمومي بين‌المللي بوده است.

طي 13 سال مدارك جعلي و شهادت‌هاي كذب زيادي فراهم آمد و در يك اقدام هماهنگ، بسياري از عوامل دولتي، قضائي و انجمن يهوديان و رژيم اسرائيل، تبليغات عليه مسلمانان را پي گرفتند.

( برای متن کامل اينجا كليك كنيد)

/ 0 نظر / 21 بازدید