فتنه كهنه

اساساً قدرت عربستان سعودي، قدرت دوپايه‌اي است كه از خاندان آل سعود و روحانيون وهابي متشكل شده است.
اقدامات ضدشيعي از سوي اين روحانيون از مدتها پيش به شكلهاي مختلف نمود پيدا كرد، اما به طور مشخص از 10 سال پيش ملك عبدالله، سياستي اصلاحي را در پيش گرفت كه طي آن مشاركت شكلي شيعيان در حاكميت عربستان مطرح شد.

به عنوان نمونه طي اين سياست مشاركت سه شيعه در مجلس مشورتي عربستان مورد توجه قرار گرفت. اما در هر صورت اقدامات ضد شيعي روحانيون باز هم گاه به گاه و در موارد بسياري نمايان مي‌شد، كه حتي در سال‌هاي اخير از سطح شيعيان مقيم آن كشور فراتر رفته و به كاروانهاي حج به ويژه شيعيان ايراني رسوخ كرد.

در همين راستا حتي معاون وزير خارجه ايران در سفري كه به عربستان انجام داد با سعودالفيصل ديدار و اعتراض مقامات ايراني را اعلام كرد كه قرار بر آن شد مقامات عربستان به اين مسئله رسيدگي و پاسخ را به ايران اعلام نمايند كه البته هنوز متأسفانه  اقدامي صورت نگرفته است.

نكته بعدي اين‌كه در شرايطي كه اين اقدامات ضدشيعي انجام مي‌شود بايد دانست آمريكا براي پيشبرد اهداف خود، با دامن‌زدن به اختلافات شيعه و سني سعي مي‌كندكه اين فتنه كهنه را در رأس توطئه‌هايش عليه كشورهاي مسلمان قرار دهد اما با آگاهي مرجعيت و علماي اسلام اين فتنه خنثي شده و به نتيجه نرسيد.

 برای خواندن متن کامل یادداشت اینجا کلیک کنید( البته لطفاْ)

/ 22 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
...

افتخار همه ائمه به مادرشان حضرت فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) است که میفرماید پدر فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) «لعن الله قاتلی فاطمة الزهراء(سلام الله علیها)» لعنت بر قاتل حضرت فاطمة الزهراء(سلام الله علیها) « اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک ... » لعنت خدا بر ظالمین حقوق محمد و آل محمد(صلوات الله علیهم اجمعین) و لعنت بر غاصبین حق محمد و آل محمد(صلوات الله علیهم اجمعین) لعنت خدا بر جبت و طاغوت و دو بت قریش که ریشه تمام ظلمها و جنایات بر حق محمد و آل محمد(صلوات الله علیهم اجمعین) هستند.

...

من هم تبريک گفتم ...هم به اندازه آپ نوشتم..حالا اگه بازم آپ کردين....بازم نظر می دهيم!!!!...

...

بقيه ی نظرام باشه واسه بعد...چون ديرم می شه ..می خوام برم هیئت...التماس دعای بسيار...

...

اذان جمکران شوري به پا کرد دلم را از غم عالم جدا کرد ... صبا را گشته بودم محرم راز مرا با رمز غيبت اشنا کرد ... بخوان در دل تمناي فرج را بگو شايد نگاهي هم به ما کرد ... چو يعقوب از غم يوسف بناليد به بوي جامه اش او را شفا کرد ... نباشد گل به بستان در زمستان گل نرگس به هر باغي وفا کرد ... ببينيم در جهان عدل علي را اگر امد حکومت را به پا کرد ... اگر ابري بييايد روي خورشيد مشو نوميد وبايد بس دعا کرد ... خدا يا عمر من را طاقتي بخش که بينم غيبت کبري رها کرد ... شايد اين جمعه بيايد...شايد... خيلی يادتون بودم ...

...

راستی در مورد مطالبی که نوشتين ، اول با دقت بخونم ، بعدا نظر می دم . التماس دعا...

...

ببخشيد يه سوال : نمی شه انقدر سياسی ننويسين ؟

...

از همه ی مطالب استفاده کردم ولی ترجيح می دم در اين موردا حرفی نزدم...

...

راستی در پست ( تقوا براي مسئولين واجب است! ) قول داده بودين که در مورد (راستي امروز تو حاشيه ديدار آقا يكي از دوستان يه متلكي بارم كرده كه ايشالا تو پست بعدي براتون نقل مي كنم) این موضوع صحبت کنید...پس چی شد؟؟ الهی همیشه دلتون شاد باشه

کامبيز توانا

سلام داداش مهدی اين همون مطلبيه که فکر کنم توی همشهری هم بود. خيلی خوشحال شدم و گفتم هم بهت که خيلی قدم رو به جلوييه که يادداشت نويسی رو شروع کردی. انتقاد دارم به مطلبت اما ترجيح ميدم فعلن تشويق کنم که اين کار رو ادامه بدی و بعد درباره بهتر شدنش حرف می زنيم خوب و سرزنده و شاد باشی هميشه