وقتی امام " دستبند طلا " هدیه می دهد

هدیه ویژه مادر شهید به پیرجماران

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مقدس رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خمینی روحی فداه

سلام علیکم

از آنجا که مایل نیستم در این شرایط حساس وقت شریف را تصدیع نمایم بدون مقدمه سخنانم راآغاز می کنم .

من مادر یک شهید به نام سید علی اصغر کیا از خیل عظیم شهیدان اسلام عزیز هستم . خود در اوایل زندگی بر اثر حادثه ای همسر عزیز خود را که از سادات بود از دست دادم و با چهار فرزند به یادگار ازآن مرحوم مانده زندگی را ادامه دادم و یکی از آنها را در جنگ تحمیلی تقدیم اسلام و آن حضرت نمودم و اکنون نیز آماده انجام تکلیف می باشم .

اماما، پیام پر از درد و محنت شما در پذیرش قطعنامه 598 آسایش را از روح و جسم ملت ایران ومستضعفان جهان بویژه خانواده شهیدان گرفت و مطمئن باشید که آنها هم همان گونه که فرمودید آن رامانند جرعه زهری نوشیدند ولی تحمل هر چیزی برای رضای خدا و مصلحت اسلام عزیز گواراست .

دشمنان قسم خورده اسلام عزم خود را جزم نموده اند که دین مقدس اسلام را منهدم و نابود نمایندو این را از اجداد و پیشینیان پلید خود به ارث برده اند. اما زهی خیال باطل .

خدایا تو شاهد باش که ما هم با تاسی به پیشوایان بزرگمان همچون ابراهیم و محمد و علی و زهرا و فرزندان معصومشان - صلوات الله علیهم اجمعین - و با تقلید از مرجع و ملجاء عظیم الشان انقلاب عزم خود را جزم نموده ایم که تا آخرین نفر و آخرین نفس با اهداف نامبارک آنها مبارزه کنیم .

اماما، راهپیمایی روز عید غدیر ثابت کرد که مردم شریف ایران مرگ را تحمل می کنند ولی ننگ خواری و ذلت در مقابل دشمنان اسلام را نه . آنها بااین حضور نشان دادند که همواره گوش به فرمان رهبر الهی خود هستند و این اطاعت را به حکم آیه شریفه "اطیعوا الله و اطیعوا الرسول " تکلیف شرعی خود می دانند.

اماما، مبادا که شرایط روز دامان کبریایی شما را غبارآلود و دل مبارکتان را رنجور نموده باشد. ما به شما اطمینان می دهیم که با اشک چشمانمان دامان و دلتان را شستشو و با خونمان نهری و با اجسادمان سدی در مقابل دشمنان اسلام ایجاد خواهیم کرد که در آن غرق و زمینگیر شوند.

اماما، اینجانبه هدیه ای ناقابل را که ذخیره نموده و دهها فکر و خیال برای مصرف آن جهت رفاه خود و فرزندانم داشتم به منظور رفع نیاز جبهه های جنگ تقدیم می نمایم و همچنین نذر نموده ام که حقوق شش ماه خود را تقدیم نمایم . لذا اکنون هدیه مذکور "یک قطعه دستبند طلا" را به همراه مبلغ سی هزار ریال "حقوق یک ماه " تقدیم و بقیه را نیز تحویل خواهم داد. ان شاالله .

در خاتمه آرزوی دعای خیر و تقاضای عاجزانه دارم که با دستخط مبارک "ولو کوتاه " جواب نامه را مرقوم فرمایید.

 از خداوند تبارک و تعالی به همراه همه مستضعفان و مسلمین و شیعیان طول عمر آن حضرت را با سلامت کامل خواهانم .

حاجیه شمسی نورانی

از طلاب علوم دینیه و از خدمتگزاران امداد امام خمینی کاشان

والده شهید سید علی اصغر کیا

 والسلام علیکم و رحمه الله .

 

روح الله پاسخ می دهد

بسمه تعالی

فرزند عزیزم ، خانم حاجیه شمسی نورانی

نامه پر احساس شما را خواندم . از شما و افرادی مانند شما نمی دانم چگونه باید قدردانی کرد. من که در مقابل اینهمه محبت و صفا غیر از تشکر و دعا کاری نمی توانم انجام دهم .

دستبندت را برایت می فرستم تا از جانب من هدیه ای باشد برای تو؛ و معادل آن را بانذر حقوق شش ماهه ات را من خود به جبهه می فرستم . از قول من به فرزندان عزیزت، این عزیزان ملت شریف ایران، سلام گرمم را برسان . خدا یار و نگهدارت باد.

23 / 5 / 67

روح الله الموسوی الخمینی

  

منبع: جلد بیست و یکم صحیفه نور- صفحه 108

 

لینک این مطلب در سایرین:

فردا

ندای انقلاب

روزنامه جوان

مشرق

الف

شبکه ایران

خدمت

گرداب

باکری آنلاین

۵٩٨

دولت یار

آتی نیوز

صراط نیوز

راهبرد نیوز

عنوان نیوز

فاطمیون

زمان نیوز

وبلاگ شهید محبی

کاج نیوز


/ 17 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سلام

خوشحالم که مینویسی. قبول باشه. - امیدوارم برای حالیان نیز، بویژه مسئولین، درس باشد و هشدار - انقلاب اسلامی مانند بسیاری از انقلابهای مردمی و دینی دیگر دارای حرکتهای ناب بوده است...اما چه حیف که در اکثر آنها و چه بسا در همه آنها، غالب حرکات ناب خوب و طیبه، با تحجر و تجدد و تبدیل شدن انقلاب و انقلابیون به دیکتاتوری و دیکتاتوریون، به حرکتهای خبیثه منجر می شوند....امیدوارم به جای تندتر شدن این نوع حرکات در این انقلاب، شاهد کندتر شدن روز افزون آن باشیم - و گاهی عوام فریبانه....چه زیبا و ظریف گفت که دین افیون توده هاست و تکمیل می کنم که ... و مایه رنج و سختیِ غیر توده -... - من که شخصا هیچ کار مفید برای حفظ یاد شهدا نکردم تا حلا و چه بسیا همش ضرر بوده ام در این مورد....شما که بحمدالله موفق بوداید، مارم دعا کنین سی یو

عدالتخواه

سلام امام فقط میگم هر چه میگذره میفهمم امام خیلی بالاتر از اونیه که عقل من قد میده واقعا امام که بود؟؟؟ والعاقبه للمتقین

مدیریت سایت گرداب

"یا رئوف" مدیرمحترم وبلاگ "فقط بگو علی" با سلام و ادب ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و قدردانی از تلاش متعهدانه شما به اطلاع می‌رساند‌ این پست از وبلاگ جنابعالی با عنوان "وقتی امام دستبند طلا هدیه می‌دهد"، در بخش "در حاشیه" سایت گرداب قرارگرفت. در صورت تمایل پیام مدیر سایت گرداب برای فعالان فضای مجازی را مطالعه فرمایید: http://www.gerdab.ir/fa/news/5080 با سپاس فراوان مدیریت سایت "گرداب"

مقداد

سلام خدا ما رو قدردان قرار بده. یا زهرا

عبّاس مهدوی

به نام خدا با سلام آيا جز اين است که خداوند دين را فرستاد تا حيوان ناطق با شعور مختار داراي قوه‌ي تفکر ـ که به هر حال حيوان است- را تبديل به انسان کند؟ آيا هدف از خلقت، انسان کامل نيست؟ نه حيوان که انساني داراي لياقت خليفةاللهي! آيا خود شما بارها نشده که در توصيف اسلام عزيز بگوييد دين انسان ساز؟ آيا پيامبران وظيفه نداشتند مردم را با فطرتشان آشنا سازند تا از خوي حيواني به خوي انساني بگروند؟ چه شد؟ حال ديگر اسلام يک مقوله است و انسان هم مقوله‌اي ديگر؟ در رابطه‌ي با انتقاد‌هاي اخير در مورد سخنان رييس جمهور در وبلاگ پيغام سروش به روزم! يا علي [گل]

م ر ک

انسان باورش نمیشود که در یک مقطع از قرن بیستم چنین شورواشتیاقی که یاداور وقایع صدر اسلام وماجرای عاشورا است برای این دوران اتفاق بیافتد... وباید در نگهداری این سرمایه عظیم همگی اعم از مسئولان ومردم بیش از اینها کار شود...

محمد حسن موحدی

کاش می شد منم حداقل یه چفیه از امام خامنه ای می گرفتم و اون رو به چشمانم می مالیدم تا چشمانم نورانی تر بشه! کاش می شد! ما هم ماموم امام خامنه ای هستیم تا کور شود چشم کسانی که نمی توانند ببینند راستی یه چیز جالبم دیشب از آقای توکلی شنیدم که می گفتند پیامبر (ص) فرمودند: اکرموااولاد صالحون و طالحون لی یعنی به فرزندان صالح من بسیار احترام بگذارید و کسانی را هم که صالح نیستند به خاطر من احترام کنید حالا من می گویم امام خامنه ای حتی اگر معاذالله صالح نبود به خاطر پیامبر باید احترام میشد امام مگر کسانی که به امام خامنه ای از سر دانایی توهین می کنند خدا و پیامبر و امام حالیشان می شود؛ نه؛

سلام

به مندحسن: ریلکس باش بابا اخوی... یه قاعده کلی از میون کلی قاعده کلی:اگه آرامش نداشته باشیم هیچ چیز نخواهیم داشت...از تلاطم و آشفتگی و ... تلاطم و آشفتگی و ... پدید می آد. ما هم احترام میذاریم.اما یه سوال فرضی: اگه سید اولاد ژیغمبر ظالم و ... و طاغوت باشه یا یه جورایی به ضرر اسلام داره کار میکنه بازم باید احترام گذاشت؟ به نظرم احترام باید به همه گذاشت.اما تبعیت و یا ظلم پروری و یا ... نه! به امید دیدار

110

حُرّ امام خمینی روي سينه اش خالكوبي كرده بود: فدايت شوم خميني http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=146&catid=54

mojtaba hojatoleslami

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.