شاید هاشمی شهریور برود

بدون شک یکی از برجسته ترین اتفاقات سیاسی پس از انقلاب اسلامی درخشش ملت ایران در حماسه22خرداد88 و ثبت رکورد کم‌نظیرمشارکت 85درصدی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری است. پس از انتخابات ریاست جمهوری انتظار این بود که نهاد مهم و تاثیرگذاری چون مجلس خبرگان رهبری با موضع‌گیری به موقع و قرارگرفتن در مسیر ملت بزرگ ایران مهر تاییدی بر حرکت آگاهانه شکل‌گرفته در انتخابات باشد اما در این دوره حساس چند اتفاق نادر رخ داد. اول اینکه اولین بیانیه این نهاد که از سوی دبیرخانه مجلس خبرگان تقریبا یک هفته و دومین بیانیه 9روز پس از برگزاری انتخابات صادر شد که 2احتمال را به ذهن متبادر میکند:

1-      اعضای مجلس خبرگان رهبری که به قول برخیها زمان شناسی برایشان از نان شب هم واجبتر است حساسیت روزهای پس از انتخابات را درک نکرده و کمی دیر به یاد شکوه حماسه ملت ایران افتاده اند. این احتمال با توجه به شناختی که از اعضای این مجلس وجود دارد بسیار بعید است.

2-      اما احتمال دوم این است که برخی از اعضای این نهاد مهم با استفاده از نفوذ و اعتبار خود تلاش کرده اند تا تقدیر از حماسه ملت را به تاخیر انداخته یا آن را کوچک بشمارند. اگر این موضوع صادق باشد تامل در چرایی وجود و تحقق آن بجا و شایسته خواهد بود.

اتفاق نادر دیگری که به نوعی چاره اندیشی از سوی برخی از اعضای مجلس خبرگان تلقی می شود صدور بیانیه خارج از چارچوب معمول این نهاد یعنی صدور از ناحیه هیات رئیسه یا دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری بود. به این معنا که 50نفر از خبرگان منتخب ملت که اکثریت قاطع این مجلس نیز هستند با شکل‌دادن گروهی غیررسمی و با نام اکثریت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در 40روز اخیر پس از انتخابات اقدام به صدور بیانیه های روشنگرانه و قاطعی کردند تا ثابت کنند علاوه بر زمان شناسی کماکان بینش انقلابی خود را حفظ کرده و عنداللزوم در تقویت راه امام راحل و پیروی از رهبرمعظم انقلاب اقدامات شایسته را پیگیری خواهند کرد. البته در صدور این بیانیه‌ها نیز عنصر تاخیر معنی‌دار حداقل یک هفته ای مشاهده می شود که علی الظاهر ناشی از همان احتمال دومی است که در بالا ذکر شد.

اما از دیگر اتفاقات نادر اخیر که مرتبط با مجلس خبرگان رهبری است هشدار نرم و غیرمستقیم اکثریت اعضای این مجلس به آقای هاشمی رفسنجانی است آنجا که پس از مقدمه مفصل و تاکید بر واجب الاطاعه بودن پیروی از ولایت فقیه به وی متذکر میشوند که بسیاری از علما نخبگان و شخصیت‌ها و دلسوزان نظام انتظار دارند که رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت با تدبیر و فراست در کنار رهبری بماند و در شرایط کنونی با پشتیبانی بیش‌تر و شفاف‌تر از ولایت فقیه و بیانات رهبری دشمنان اسلام و نظام و کینه‌توزان و بدخواهان و فرصت‌طلبان را در نقشه شیطانی برای آسیب به وحدت و همدلی، ناکام گذارد. این هشدار برای هاشمی می تواند پیامهای گوناگونی باشد:

1-      هاشمی باید در تبعیت و پشتیبانی از رهبری که خود را عاشق او خوانده بود صداقت بیشتری نشان داده و اقدامات عملی بروز دهد تا دیگر محلی برای این درخواستها از وی نباشد.

2-      برخی اظهارات و اقدامات رئیس مجمع تشخیص فرصتی موهوم را برای کینه توزان و بدخواهان تصویر کرده است که ضروری است هاشمی این گردوغبار خیالی را بزداید.

3-      حدود یک ماه تا اجلاسیه بعدی خبرگان رهبری فاصله وجود دارد. این احتمال هست که در صورت عدم اصلاح برخی مواضع از سوی هاشمی رفسنجانی که سال گذشته و برای 2سال به عنوان رئیس مجلس خبرگان برگزیده شد با درخواست اکثریت قاطع اعضای مجلس خبرگان که بیش از یک سوم نمایندگان عضو این مجلس هستند انتخاب رئیس جدید برای مجلس خبرگان رهبری در دستور کار اجلاسیه شهریورماه مجلس خبرگان قرار گیرد تا در اتفاق نادر دیگری ریاست مجلس خبرگان رهبری قبل از پایان مهلت قانونی آن به فرد دیگری سپرده شود.

در پایان شایسته است یادآور شد بعید است حافظه تاریخی هاشمی این قدر پاک شده باشد که فراموش کند کسانی که در این چند روز داد حمایت از وی و سخنان دور از انتظارش را سر میدهند همانهایی هستند که چندی پیش وی را عالیجناب سرخپوش و بانی بسیاری از مشکلات کشور می خواندند و همان زمان اگر نبود حمایتهای رهبرمعظم انقلاب و همین امت حزب الله که در آن زمان از شما حمایت میکرد شاید امروز وضع دیگری می داشت. لذا بهتر است هاشمی به نقشه های افراد شناخته شده ای که ادامه حیات سیاسی خود را در ایجاد و هدایت آشوب و اغتشاش و ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در بین مردم از راه امام و انقلاب اسلامی می بینند دل نبندد.

************

لینک این یادداشت در صفحات دیگران

1*2*3*4*5*6*7*8*9*10

/ 77 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامی

سلام وبلاگ خوبی دارید به ماهم سربزنید اگرتمایل داشتید تبادل لینک کنیم بسم الله... حامی دکتر محمود احمدی نژاد

بی دین نامسلمان

¤ آقاي هاشمي در خطبه هاي نمازجمعه، از ترديد مردم و بحران نظام صحبت كرد. از ايشان سؤال دارم كه منظورشان كدام مردم و كدام نظام است؟ زيرا نظام که از قبل هم نه مشروعيت داشته و نه مقبولیت و مردم هم که از قبل تردید داشته اند و سالهاست از نظام عبور کرده اند . مگر ایشان نمی دانند که این همه بگیر و ببند و سرکوب و اتهامات کلیشه ای و اعدام و شکنجه برای چی سالهاست در این نظام نهادینه شده، غیر از این است که می خواسته جلوی تردیدهای میلیونها غیر خودی را که در طول سالیان همواره وجود داشته اند بگیرد! بسیجی کارکشته در اعدامهای گروهی زندانیان سیاسی در سالها قبل ¤ اي كاش آقاي احمدي نژاد با انتصاب مشايي، دل طرفدارانش را به درد نمي آورد. ما دوستداران رياست جمهوري از اين اقدام رنجور هستيم. آخر ما که میلیونها جوان غیر خودی پر شور و آزادیخواه موسوم به خس و خاشک نیستیم که رایشان را دزدیده ای و تقلب و کودتا کرده ای، ما ته مانده خودی ها هستیم . آنهمه ضربه به ده ها میلیون ایرانی زدی مگر ما چیزی گفتیم ، اما دیگر خود ما را که آنهمه برای تو زدیم و فحش دادیم و زندان کردیم و کشتیم نا اميد نکن و هر چه سريع تر اين نقطه ضعف بزرگ را بر

حمید

چند سوال 1- چرا سید احمد خمینی به دفتر حزب جمهوری رفت و هاشمی را قبل از انفجار از آنجا بیرون آورد؟ 2- چرا پرونده انفجار حزب و نخست وزیری را به جای دادگاه انقلاب به دادگستری فرستادند؟ 3- چرا هنوز هم پرونده ها باز هستند و در دادگستری خاک میخورند و به آنها رسیدگی نشده است؟ 4- چرا گروگانگیری و جنگ را به عمد کش دادند تا با شکست تمام شود؟ 5- شکست مردم در جنگ و گروگانگیری چه تاثیری بر نوع حاکمیتی که بوجود آمد داشت؟

سجاد

سلام حاجی چند وقته نیستی کجایی ؟ یه سر به ما بزن یا علی

jz

بنظر من وشاید اکثر ملت ایران اینست که یکبار برای همیشه و رضای خداوند و خشنودی روح امام عزیز هم که شده نه تنها درمورد شرکت کردن یا نکردن هاشمی خاتمی و بقیه کسانی که میخواستندنظام جمهوری اسلامی ایران را باکودتای مخملی کنار بزنند بلکه باید از شرکت انها نیز جلوگیری شود بحمدالله در کشور ایران انقدر افراد نخبه و دلسوز ولایت و پیرو واقعی خط امام وجود دارند که نیازی بحضور افراد معلوم الحال در مراسم سوگند رئیس محترم جمهور جناب اقای احمدی نژاد نباشد .

چهره وحشت زده و درهم کوفته ی حُجت الاسلام مُحمد ابطحی، می تواند تابلوی مُعرفی نمایش مُشمئز کُننده ای باشد که سید علی خامنه ای روی صحنه بُرده است. زمان کوتاهی پس از مضحکه انتخابات، رهبر جمهوری اسلامی زباله دانی دیگری را برای دفع عدالت قضایی، کرامت انسانی و احترام به اراده مردُم گُشوده است. آقای خامنه ای و باند او با تازه ترین ترین جست و خیز خود، متر و اندازه ی بُن بستی که در آن دست و پا می زنند را به ثبت رسمی رسانده اند. آنها فقط می توانند روی اشتباهات و مُحاسبات غلط پیشین خود، تدبیر جدیدی بنا کُنند. گرد این دایره جهنمی که یک سر آن را خیز شکست خورده یکدست سازی و تصفیه رُقبا و سمت دیگر را سرکوب ناکام جُنبش اجتماعی به هم آورده است، هر تحرُک ولی فقیه و شُرکا، آنان را تنها به کانون آتش نزدیک تر می کُند. باند نظامی – امنیتی ریسک بر پا کردن محکمه ای را به جان خریده است که از پیش پروسه تشکیل و کُلیه ی عناصر دخیل در آن رُسوا شُده اند و یگانه تاثیر واقعی آن می تواند بی اعتباری بیشتر کارگردانانش باشد. مُشکل بتوان تصور کرد آیت الله خامنه ای و شُرکا آنچه که در جامعه می گُذرد و داوری شکل گرفته آن را دریافت نکرده باش

حال اگر آنان با این وجود دست به چنین خبطی زده اند، نشانگر آن است که همچون مقطع نمایش انتخابات، یک بار دیگر در حال حل و فصل بُحران در بالا بدون به حساب آوردن فاکتور جامعه هستند. این بدان معناست که آنها مشغول گام زدن در نزدیک ترین راه برای گزیده شدن از یک سوراخ برای دُومین بار هستند. سیرک قضایی آقای خامنه ای از شکست وی در به تسلیم واداشتن رُقبایش حکایت می کُند. ولی فقیه هیچ کارت دیگری برای آرام کردن اوضاع در بالا برای تمرکُز حملات بر پایین در آستین ندارد. آقایان موسوی، کروبی، رفسنجانی و شُمار بیشتری از روحانیون تراز اول قُم و مشهد، اتوریته او را به رسمیت نمی شناسند و در این میان روی سبیل اعلیحضرت "فصل اُلخطاب" حتی مُقلد خانه زاد هم نقاره می زند. بنابراین سید علی خامنه ای برای نجات آنچه که برجای مانده، به یگانه ابزار واقعی که در اختیار دارد و مشروعیت اش را از برتری در جنگ تن به تن کسب می کُند، مُتوسل شُده است. او تصمیم به گُسترش سرکوب زیر خیمه "نظام" گرفته و این عزم را با به میدان آوردن قوه قهریه ی قضایی مادی کرده است. تیغ آیت الله خامنه ای به طور مُشخص آقایان موسوی، کروبی و رفسنجانی ر

تیغ آیت الله خامنه ای به طور مُشخص آقایان موسوی، کروبی و رفسنجانی را نشانه گرفته است و آنها را - بدون آن که خواسته باشد - در برابر پُرسشی ساده قرار می دهد: آیا باید مُنتظر بمانند تا فرود آید؟

میگن یک نفر شخص روحانی را در مسجد دید وگفت حاج اقا همه فرزندان شما بحمدالله خوب سالم و سربراه هستن اما متاسفانه فرزند کوچک شما خیلی بد و نا اهل از اب درامد لطفا علتش رابگوید ان اقای روحانی گفت امان از لقمه حرام نا اهلی فرزند کوچک من بخاطر لقمه حرامی بود که سالها پیش بدعوت جنابعالی سر سفره شما خوردم و نتفه این فرزند با همان لقمهایی که در منزل شما خوردم بسته شد و این هم جواب سوال شما حالا اگر فرزند کسانی که پدرشان از روحانیان درجه بالا بوده و حالا با این همه خیانت که از طرف عده ای وطن فروش بخاطر پست مقام سرزده و درداگاه اعتراف به خیانت خود مینمایند و از این خائنین پشتیبانی میکنند چه بسا داستان فوق مصداق این اقایان باشد والا هر عقل سلیمی هر چند بیسواد قدرت تمیز دادن حق و نا حق را دارد مگر اینکه تابع نفس شیطانی شده باشد از المان

آقا شهریور شد هاشمی نه تنها نرفت با قدرت بیشتر آمد خانم دستجردی هم که از دوستان نزدیک فائزه است آقای احمدی نژاد هم در بازدید از تاسیسات دریایی حسابی از خجالت آقایان در آمد و به آنها قول و وعده و وعید داد تاسیسات دریایی متعلق به طیف هاشمی است چطوری پیشگوی بزرگ هاشمی نه تنها نرفت بلکه با قدرت بیشتری آمد