هزينه‌هاي يك تغيير

همين چند روز پيش بود كه رهبر معظم انقلاب تأكيد كردند كه حمايت از دولت به معناي مخالفت با نقد عملكرد دولت نيست. همچنين ايشان لزوم تفكر و تدبر در تصميمات را در عين انقلابي بودن مورد اشاره قرار دادند. اين نكته در ابتداي مطلب يادآوري شد تا عده‌اي با حوصله و صبر بيشتر اين كوتاه سخن را بخوانند و اگر در آن دلسوزي و صلاح ديدند، بپذيرند.

403242193_b409e84be2.jpg?v=0

پس از اعلام خبر استعفاي دبير شوراي‌عالي امنيت ملي و در حالي كه فضاي سياسي و رسانه‌اي داخلي و خارجي مبهوت از تصميم رئيس‌جمهوري مبني بر پذيرش استعفاي وي و اعلام نفر جايگزين بود، سخنان برخي از نزديكان فكري و رسانه‌اي رئيس‌جمهوري به دفاع از اين اقدام و توجيه آن اختصاص داشت.

در بخشي از اين اظهارات و دفاعيات با طرح اين موضوع كه مفاهيم سياسي و امنيتي در دوران كنوني به شدت در حال تطور و تحول هستند و اين مسئله ريشه در سرعت اعجاب آور تغييرات در ميدان عملي سياست دارد، چنين نتيجه‌گيري شده است كه تغييرات در سطوح مختلف نشان از پويايي و انعطاف داشته و هر سامانه سياسي كه ازاين ويژگي يعني تغييرات گسترده محروم باشد، لزوما بازيگر موفقي نيست.

به فرض‌كه تغييرات مفاهيم سياسي و امنيتي را پذيرفتيم- هرچند كه سرعت آن‌چنان كه ادعا مي‌شود، نيست- اما اين سؤال مطرح است كه آيا تغييرات در هر سطح و با هر قيمتي به معني برخورداري مديران سياسي از قدرت تصميم‌گيري و مانور فعالانه محسوب مي‌شود يا برعكس تغييرات ناگهاني و گسترده نشان از برخورد يك‌جانبه با موضوعات و مسايل پيش رو است؟...

(برای خواندن متن کامل اينجا كليك كنيد)

/ 1 نظر / 27 بازدید
خيلی دور خيلی نزديک

سلام آقا مهدی به به چه عکسی از خودتون انداختيد شما وبلاگت یه وبلاگ خبری شده غیر از خبر چیز دیگه ام بنویس