همزمان با یادبود سالگرد آزادسازی خرمشهر؛
کتاب "عملیات استانچ" منتشر شد
نگارنده که این اثر، اولین تالیف اوست، امید آن دارد که این ذره ناچیز که البته بحساب ناید، بتواند اندک گامی برای پاسداشت آن حماسه بزرگ بوده و موجب شمول دعاهای آن یاران سفر کرده و بازماندگان گرامی آنان برای مولف باشد.
کتاب "عملیات استانچ" شامل مجموعه مقالات دفاع مقدس همزمان با سالگرد پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات غرور آفرین بیت المقدس و آزادی خرمشهر، منتشر شد.

مولف این کتاب درباره انگیزه خود از نگارش این کتاب اظهار داشت: ملت‌ها دوران درخشان تاریخ خود را هرگز فراموش نمی‌کنند و اگر روزی به این مصیبت فراموشی دچار شدند، باید خود رخت عزا بر تن کنند و اشک بریزند.

مهدی قمصریان ادامه داد: "عملیات استانچ" Staunch-Operation  نام مجموعه ای از مقالات سیاسی- اجتماعی درباره دفاع مقدس است که به بررسی فرازهای مختلف و تاثیرگذار از دوران دفاع مقدس در اپیزودهای کوتاه می پردازد.

وی تاکید کرد: این مجموعه، تنها بهانه ای برای تورق برخی فرازهای تاریخ مشعشع دفاع مقدس است شاید که تلنگری باشد برای مرور جدی‌ و مدقانه این دوره باشکوه.

نگارنده که این اثر، اولین تالیف اوست، امید آن دارد که این ذره ناچیز که البته بحساب ناید، بتواند اندک گامی برای پاسداشت آن حماسه بزرگ بوده و موجب شمول دعاهای آن یاران سفر کرده و بازماندگان گرامی آنان برای مولف باشد.

قمصریان اولین کتاب خود را به روح ملکوتی شهید محمد بروجردی" مسیح کردستان" تقدیم کرده است.

روابط ایران و عراق در گذر تاریخ‌، حکایتی دیگر از روزهای سخت اشغال خرمشهر، غافلگیری تاکتیکی در شرق بصره(‌ویژه عملیات کربلای5)، بررسی ویژه پرونده مک فارلین، نگاهی نو به سکوهای مظلوم نفتی و جنگ نفت کش ها، بررسی فاجعه استراتژیک سقوط هواپیمای مسافربری، پذیرش قطعنامه598، نگاهی به عملکرد سازمانهای بین المللی در جنگ، نگاهی به عملکرد سازمانهای بین المللی در جنگ، روابط منافقین و رژیم بعث عراق از جمله عناوین مقالات منتشر شده دراین کتاب است.

استانچ، عملیاتی بود که آمریکایی ها طرح ریزی کرده بودند تا از دسترسی ایران به تجهیزات نظامی و سلاح جلوگیری کنند.

برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به این کتاب مراجعه کنید.

همچنین طراحی جلد این کتاب را روح الله گیتی نژاد انجام داده است.

در اینجا برخود فرض می دانم از تلاش و همراهی همه دوستانی که مرا برای انتشار این کتاب تشویق و ترغیب کردند به ویژه برادر عزیزم جناب آقای مهدی امیری و همچنین برادر خوبم آقای فرید مرتضوی تکشر و قدردانی نمایم.این کتاب‌ در228 صفحه با شمارگان 2000هزار نسخه و با قیمت 30000 ریال توسط انتشارات امیری به بازار محصولات فرهنگی عرضه شده است.

لینک این خبر در سایت های دیگر:خبرگزاری فارس