امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، پس از گفت‌وگوی اختصاصی‌ با همشهری، روز یکشنبه در یک نشست مطبوعاتی هم شرکت کرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آن نشست مطبوعاتی از اجرای رزمایش اتحاد87 از سوی این نیرو در نیمه‌دوم آذر خبر داد. مصاحبه ما با دریادار سیاری اما بیشتر به تولید تجهیزات جدید این نیرو و مقابله با تهدیدات احتمالی اختصاص دارد.

    *  شما 29 مرداد سال 86، از فرمانده کل قوا حکم گرفتید، تا امروز فکر می‌کنم بیش از 450 روز از فرماندهی شما در نیروی دریایی ارتش گذشته است. در حکم فرماندهی کل قوا، به شما تاکید شده بود که شما در ارتقای هرچه بیشتر این نیرو تلاش کنید. برای تحقق تاکید ایشان در این زمینه چه اقداماتی کرده‌اید؟

فرمانده معظم کل قوا معمولاً در حکم‌هایشان، تدابیر و رهنمودهایشان را طوری عنوان می‌کنند که سرلوحه کار هر فرمانده قرار می‌گیرد. من به‌عنوان مسئول نیروی دریایی با بررسی مولفه‌های ارتقای توانایی‌های  این نیرو، حرکت رو به جلو را پایه‌گذاری کردم و جلو می‌روم تا به نتیجه برسم. همچنین باید دید که برای ارتقای توان رزمی به چه چیزهایی باید توجه کرد. نیروی انسانی، ‌تجهیزات موجود، تجهیزات آینده و تاسیسات مورد نیاز برای هر نیرو از جمله مواردی است که ما برنامه‌ریزی برای ارتقای آنها را سرلوحه برنامه‌هایمان برای نیل به اهداف بلند ارتقای سطح آمادگی‌های نیروی دریایی ارتش قرار دادیم.


ادامه مطلب ...